Bu Kategoridesiniz : 07 Ekim 2017 Cumartesi 19:45

FETÖ/PDY Operasyonunda 5 Gözaltı

Yalova’da aralarında HDP Yalova Milletvekili Adayı ve halen HDP Yalova  İl Başkanı olan  Esengül Hacıoğlu Dağ’ın kocası Ergin Dağ’ın da bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında harekete geçen güvenlik güçleri yaptıkları istihbarat çalışmaları kapsamında önceden belirlenen adreslere operasyon yapıldı.

1 Kasım 2015’te yapılan 26.Dönem Milletvekili Seçimlerinde HDP tarafından Yalova milletvekili gösterilen ve halen HDP Yalova HDP İl Başkanı olan Esengül Hacıoğlu Dağ’ın kocası Ergin Dağ’ın da bulunduğu 5 kişi  FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün şifreli haberleşme yazılımı olan ByLock kullandıkları  , örgüt üyeliği ve finansman sağladıkları iddiası ile gözaltına alındı.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Kaçıkçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM), tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PYD) yönelik düzenlenen operasyonda, örgüte finans sağladıkları ve örgütün şifreli mesajlaşma programı “bylock” kullandıkları tespit edilen değişik meslek gruplarından 5 şüpheli, önceden tespit edilen adreslere yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alındı.

 benzer haberler

ADLİYE ÇALIŞANINA CEZA YAĞDI  

ADLİYE ÇALIŞANINA CEZA YAĞDI

Darbeyi Önceden Bildiklerini İddia Etmişlerdi  

Darbeyi Önceden Bildiklerini İddia Etmişlerdi

Matem Orucu Dualarla Açıldı  

Matem Orucu Dualarla Açıldı